Systemy telematyczne rozwiązaniem na rosnące wymagania prawne

0

Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego przyjęła projekt nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Proponowana przez Komisję regulacja przewiduje, że za czas pracy na terytorium innego państwa polski kierowca musi otrzymywać wynagrodzenie równe pensji, jaką otrzymuje kierowca lokalnej firmy, zatrudniony na tym samym stanowisku.

Nie chcesz mieć problemów z autem? Sprawdź bazę CEPiK i rejestr zastawów

0

Zakupienie używanego pojazdu może być problemem wtedy, gdy nie wiemy, na co powinniśmy zwrócić wtedy uwagę. Chociaż asortyment pojazdów z drugiej ręki jest ogromny, to jednak znalezienie tego idealnego może nastręczać nam niemałe trudności. Oprócz stanu technicznego auta warto też sprawdzić jego stan prawny – w tym pomogą nam baza CEPiK oraz rejestr zastawów.

Sportowy i codzienny kask do jazdy

0

Firma Shoei słynie ze sportowych kasków motocyklowych, które od zawsze trudno porównywać z innymi, bo zwyczajnie jakość i wykonanie Shoei zwala z nóg.W 2014 projektanci i konstruktorzy kasków przeszli samych siebie i stworzyli kask, który jest idealny. Przed Państwem kask Shoei NXR.

Top of the top wśród kasków?

Dlaczego Shoei cieszy się tak dobrymi opiniami użytkowników i specjalistów branży motocyklowej? Dlaczego to on jest najbezpieczniejszy, a jego budowa pozwala na całkowicie swobodną jazdę? Dlaczego nie musisz się martwić o przegrzanie w trakcie jazdy? Odpowiedzią na te pytania jest budowa kasku i użyte do niego materiały, które zostały wykorzystane z myślą o bezpieczeństwie jazdy i dobrym samopoczuciu użytkowników.

Charakterystyka kasku Shoei NXR

  • Po pierwsze, kask Shoei NXR to następca kultowego już dzisiaj kasku XR 1100, także wyprodukowanego przez Shoei. Już o nim użytkownicy mówili, że jest idealny.
  • Po drugie, kask Shoei to nie jest model typowo wyczynowy, jest sportowy, ale nadaje się i świetnie sprawdza się także w codziennym użytkowaniu.
  • Po trzecie, kask wykonany jest z pięciowarstwowego kompozytu, a cała skorupa kasku jest bardzo lekka – to idealny kompromis między wygodą a bezpieczeństwem motocyklisty. W kasku zamontowany jest wyjątkowego rodzaju spoiler, który reguluje przepływy powietrza w środku i na zewnętrz. W ogóle cały system wentylacyjny to mistrzostwo świata! Kiedy odpowiednio ustawimy spoiler, to mamy gwarancję odciążonego karku.
  • Po czwarte, nowy kształt kasku, który wpływa na aerodynamikę. To bardzo ważne, ponieważ dzięki tej opcji i udoskonaleniu możemy przejechać naprawdę długi dystans bez zmęczenia.

Elementy konstrukcyjne to nie wszystko w kasku Shoei. Bardzo ważne są także materiały, z których został on wykonany. I tutaj wymienić należy takie jak:

  • wypełnienie EPS, które znajdziemy we wnętrzu, to materiały o zmiennej gęstości i twardości;
  • wyściółka, która dopasowuje się do kształtu głowy, również dzięki temu ruchy są swobodne;
  • zaślepki aerodynamiczne, którymi został wzbogacony system wentylacyjny;
  • plastikowa obudowa zamontowana tak, by w czasie ewentualnego wypadku nie uszkodzić okolic głowy i karku motocyklisty.

Kask Shoei NXR to kask, który cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. To wizjonerski kask, który idzie z duchem czasu i zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Nikogo raczej nie powinno dziwić, że japońska firma Shoei (https://shoei-kaski.pl/)po raz kolejny sprostała tym wysokim wymaganiom. Przecież od kilkunastu lat jest liderem na rynku motocyklowym. Warto dodać także, że shoei NXR to kask nie tylko sportowy, ale i codzienny. W codziennym użytkowaniu bardziej tradycyjnym motocyklistom może zabraknąć blendy, ale i na to Shoei znalazło rozwiązanie. Do kasku w każdej chwili można dokupić specjalny wizjer fotochromatyczny. Kask Shoei sprawdzi się w każdej sytuacji i sprawi, że jazda będzie jeszcze przyjemniejsza, swobodna, bezpieczniejsza. To kask na szybką jazdę, ekstremalne warunki i kask, który przetrwa wszystko. Nic więcej nie trzeba dodawać.

Jak wypożyczyć auto na kilka godzin?

0

Jeszcze nie tak dawno większość z nas mogłaby pomarzyć o wynajęciu samochodu na kilka godzin. Mało kto myślał o takim rozwiązaniu. Posiadanie własnych czterech kółek w garażu było wręcz obowiązkiem – bez tego nie dało się żyć. Z czasem jednak zaczęliśmy doceniać komunikację miejską – dojazdy do pracy okazały się szybsze i tańsze, popołudniowe wycieczki rowerowe wyszły nam na zdrowie a auto stojące w garażu generowało tylko niepotrzebne koszty. Niestety, z roku na rok coraz wyższe koszty, całkowicie niewspółmierne z zyskami.

Właściwe rękawice motocyklowe – wybór ważniejszy niż myślałeś

0

Odpowiedzialny motocyklista zawsze powinien jeździć w odpowiednim stroju. Szczęśliwie, o ile przekonanie np. rowerzystów, albo narciarzy do jazdy w kaskach może być dość trudne, to w przypadku miłośników motocykli sytuacja jest znacznie lepsza. Dla wielu z nich bowiem równie ważny, jak zakup właściwego motocykla, jest wybór odpowiedniego stroju. Podkreśla on bowiem naszą przynależność do tej wyjątkowej grupy, jaką są właśnie motocykliści. Cóż zatem będzie nam potrzebne?

Szkoła jazdy w Warszawie

0

Warszawa jest dużym miastem i możemy znaleźć tu ogromną liczbę szkół jazdy. Niejedna szkoła jazdy w Warszawie kusi swoimi ofertami, ale czasami warto zdecydować się jednak na mniejszą, która będzie miała indywidualne podejście do klienta.

Często jest tak, że jak uczymy się jeździć w większych szkołach jazdy i mamy jakiś problem, musimy oczekiwać w kolejce na infolinii. W mniejszej szkole twój problem będzie szybciej rozwiązany, bo dzwonisz i rozmawiasz z jedną osobą i z nią uzgadniasz wszystko, a nie po kilka razy na infolinii trafiasz na różne osoby i od nowa musisz przedstawiać sprawę. Więc tu mamy duży plus.

Kurs powinien być dla nas czymś przyjemnym, a nie tylko stresem. W końcu nauka nie musi być zła. Dlatego dobra szkoła jazdy powinna być elastyczna i dopasowywać się do potrzeb swoich klientów.
Instruktorzy powinni być życzliwi i mieć odpowiednie podejście do kursanta, którego będą uczyli. Ważne, by trafić na osobę z powołania, a nie tylko takiego, który będzie chciał szybko odbębnić godziny i nie nauczy nas za wiele. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do kursanta. Czasami też dobrze usłyszeć jakąś pochwałę, a nie tylko samą krytykę.
Kierując się wyborem szkoły jazdy w Warszawie dobrze jest rozeznać się w internecie i poczytać, jakie są opinie innych osób. Jaki jest poziom zdawalności i ile osób zostało wyszkolonych. Można także podpytać swoich znajomych, którzy zdawali prawo jazdy.

Wszystkie te czynniki są bardzo ważne przy wyborze odpowiedniej szkoły. Czasami są one decydującym aspektem. Ważne także, by w szkole jazdy panowała przyjazna atmosfera, która sprawi, że nauka będzie przyjemna, a nie tylko stresująca. Dlatego zanim się zdecydujemy, gdzie rozpoczniemy szkolenie, dobrze się rozejrzyjmy za odpowiednią szkołą jazdy.

Auto potrzebne od zaraz – gdzie kupić je jak najszybciej?

0

Znalezienie odpowiedniego samochodu używanego w niskiej cenie może być nie lada problemem. Co więcej, problem jest jeszcze większy wtedy, gdy chcemy zakupić pojazd jak najszybciej. Gdzie warto zrobić zakupy?

Jakie badania powinno się wykonać przed kursem prawa jazdy?

0

Przepisy jasno określają, jakie wymogi musi spełnić każdy przyszły kierowca, aby mógł uzyskać prawo do kierowania pojazdami – zarówno jeżeli chodzi o sprawność fizyczną, jak i psychiczną. Ta pierwsza jest sprawdzana u każdego potencjalnego kierowcy już podczas ubiegania się o prawo jazdy, trochę inaczej jest w przypadku badań psychologicznych, które przeprowadzane się w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

Według ustawy o kierujących pojazdami, badaniu psychologicznemu muszą poddać się między innymi osoby ubiegające się o prawo jazdy w kategoriach takich jak C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D i D+E. Jednakże dodatkową grupą osób, które są zobowiązane wykonać takie badanie są kierowcy, którzy w przeszłości kierowali pojazdem w stanie nietrzeźwości – niezależnie, czy był to stan po użyciu alkoholu, czy też środka działającego w podobny sposób, jak alkohol. Kolejną grupą są osoby, które przekroczyły liczbę 24 punktów karnych za naruszenia przepisów a także osoby, u których podczas badania lekarskiego stwierdzono możliwość ewentualnego istnienia istotnych przeciwwskazań rodzaju psychologicznego do kierowania pojazdami.

Dlatego też pierwszym krokiem, jaki powinno się wykonać jeszcze przed kursem prawa jazdy jest wykonanie zwykłego badania kierowców. Jest to badanie, które określi nasz stan zdrowia oraz ewentualne istnienie przeciwwskazania do kierowania pojazdami. W tym celu warto zapoznać się z ofertą, jaka widnieje na stronie www.badania-kierowcow.warszawa.pl. Tym, co wyróżnia tą ofertę jest w pełni profesjonalna kadra lekarzy, co jest gwarancją rzetelnego wykonania badania oraz postawienia dokładnej, prawidłowej diagnozy. Cennik badań dostępny jest pod adresem http://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/cennik/

AdBlue- ekologiczny płyn do diesla

0

Opinia publiczna niezmiennie od lat prowadzi dyskusję na temat szkodliwości dla środowiska spalin wytwarzanych między innymi przez samochody. Stosunkowo niedawno jednak zaczęto zastanawiać się nad konkretnymi rozwiązaniami dla silników wysokoprężnych, które produkują najwięcej szkodliwych substancji. Jako że zakaz używania aut opartych na Dieslu wywołałby znaczny sprzeciw społeczeństwa, to koniecznym stało się wynalezienie innej metody „uekologicznienia” tego silnika. Rozwiązaniem stał się AdBlue.

Ceny samochodów Volkswagen w 2017 roku

0

Volkswagen to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej kupowanych samochodów. Nic dziwnego więc, że dostawcy oferują go w różnych cenach. Jego wartość zależy od tego, czy klient chce nabyć nowy samochód z salonu, czy używany. Inaczej ceny liczą sobie także skupujący auta handlarze, a inaczej osoby prywatne, które decydują się na przykład umieścić swoją ofertę w internecie. Nie ulega jednak wątpliwości, że najwięcej kontrowersji wywołują ceny nowych modeli, które właśnie pojawiają się na rynku. Jakie są więc ceny nowych samochodów marki Volkswagen?

WARTO PRZECZYTAĆ

Systemy telematyczne rozwiązaniem na rosnące wymagania prawne

Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego przyjęła projekt nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Proponowana przez Komisję regulacja przewiduje, że za czas pracy na...