Jak wypożyczyć auto na kilka godzin?

0

Jeszcze nie tak dawno większość z nas mogłaby pomarzyć o wynajęciu samochodu na kilka godzin. Mało kto myślał o takim rozwiązaniu. Posiadanie własnych czterech kółek w garażu było wręcz obowiązkiem – bez tego nie dało się żyć. Z czasem jednak zaczęliśmy doceniać komunikację miejską – dojazdy do pracy okazały się szybsze i tańsze, popołudniowe wycieczki rowerowe wyszły nam na zdrowie a auto stojące w garażu generowało tylko niepotrzebne koszty. Niestety, z roku na rok coraz wyższe koszty, całkowicie niewspółmierne z zyskami.

Właściwe rękawice motocyklowe – wybór ważniejszy niż myślałeś

0

Odpowiedzialny motocyklista zawsze powinien jeździć w odpowiednim stroju. Szczęśliwie, o ile przekonanie np. rowerzystów, albo narciarzy do jazdy w kaskach może być dość trudne, to w przypadku miłośników motocykli sytuacja jest znacznie lepsza. Dla wielu z nich bowiem równie ważny, jak zakup właściwego motocykla, jest wybór odpowiedniego stroju. Podkreśla on bowiem naszą przynależność do tej wyjątkowej grupy, jaką są właśnie motocykliści. Cóż zatem będzie nam potrzebne?

Szkoła jazdy w Warszawie

0

Warszawa jest dużym miastem i możemy znaleźć tu ogromną liczbę szkół jazdy. Niejedna szkoła jazdy w Warszawie kusi swoimi ofertami, ale czasami warto zdecydować się jednak na mniejszą, która będzie miała indywidualne podejście do klienta.

Często jest tak, że jak uczymy się jeździć w większych szkołach jazdy i mamy jakiś problem, musimy oczekiwać w kolejce na infolinii. W mniejszej szkole twój problem będzie szybciej rozwiązany, bo dzwonisz i rozmawiasz z jedną osobą i z nią uzgadniasz wszystko, a nie po kilka razy na infolinii trafiasz na różne osoby i od nowa musisz przedstawiać sprawę. Więc tu mamy duży plus.

Kurs powinien być dla nas czymś przyjemnym, a nie tylko stresem. W końcu nauka nie musi być zła. Dlatego dobra szkoła jazdy powinna być elastyczna i dopasowywać się do potrzeb swoich klientów.
Instruktorzy powinni być życzliwi i mieć odpowiednie podejście do kursanta, którego będą uczyli. Ważne, by trafić na osobę z powołania, a nie tylko takiego, który będzie chciał szybko odbębnić godziny i nie nauczy nas za wiele. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do kursanta. Czasami też dobrze usłyszeć jakąś pochwałę, a nie tylko samą krytykę.
Kierując się wyborem szkoły jazdy w Warszawie dobrze jest rozeznać się w internecie i poczytać, jakie są opinie innych osób. Jaki jest poziom zdawalności i ile osób zostało wyszkolonych. Można także podpytać swoich znajomych, którzy zdawali prawo jazdy.

Wszystkie te czynniki są bardzo ważne przy wyborze odpowiedniej szkoły. Czasami są one decydującym aspektem. Ważne także, by w szkole jazdy panowała przyjazna atmosfera, która sprawi, że nauka będzie przyjemna, a nie tylko stresująca. Dlatego zanim się zdecydujemy, gdzie rozpoczniemy szkolenie, dobrze się rozejrzyjmy za odpowiednią szkołą jazdy.

Auto potrzebne od zaraz – gdzie kupić je jak najszybciej?

0

Znalezienie odpowiedniego samochodu używanego w niskiej cenie może być nie lada problemem. Co więcej, problem jest jeszcze większy wtedy, gdy chcemy zakupić pojazd jak najszybciej. Gdzie warto zrobić zakupy?

Jakie badania powinno się wykonać przed kursem prawa jazdy?

0

Przepisy jasno określają, jakie wymogi musi spełnić każdy przyszły kierowca, aby mógł uzyskać prawo do kierowania pojazdami – zarówno jeżeli chodzi o sprawność fizyczną, jak i psychiczną. Ta pierwsza jest sprawdzana u każdego potencjalnego kierowcy już podczas ubiegania się o prawo jazdy, trochę inaczej jest w przypadku badań psychologicznych, które przeprowadzane się w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

Według ustawy o kierujących pojazdami, badaniu psychologicznemu muszą poddać się między innymi osoby ubiegające się o prawo jazdy w kategoriach takich jak C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D i D+E. Jednakże dodatkową grupą osób, które są zobowiązane wykonać takie badanie są kierowcy, którzy w przeszłości kierowali pojazdem w stanie nietrzeźwości – niezależnie, czy był to stan po użyciu alkoholu, czy też środka działającego w podobny sposób, jak alkohol. Kolejną grupą są osoby, które przekroczyły liczbę 24 punktów karnych za naruszenia przepisów a także osoby, u których podczas badania lekarskiego stwierdzono możliwość ewentualnego istnienia istotnych przeciwwskazań rodzaju psychologicznego do kierowania pojazdami.

Dlatego też pierwszym krokiem, jaki powinno się wykonać jeszcze przed kursem prawa jazdy jest wykonanie zwykłego badania kierowców. Jest to badanie, które określi nasz stan zdrowia oraz ewentualne istnienie przeciwwskazania do kierowania pojazdami. W tym celu warto zapoznać się z ofertą, jaka widnieje na stronie www.badania-kierowcow.warszawa.pl. Tym, co wyróżnia tą ofertę jest w pełni profesjonalna kadra lekarzy, co jest gwarancją rzetelnego wykonania badania oraz postawienia dokładnej, prawidłowej diagnozy. Cennik badań dostępny jest pod adresem http://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/cennik/

AdBlue- ekologiczny płyn do diesla

0

Opinia publiczna niezmiennie od lat prowadzi dyskusję na temat szkodliwości dla środowiska spalin wytwarzanych między innymi przez samochody. Stosunkowo niedawno jednak zaczęto zastanawiać się nad konkretnymi rozwiązaniami dla silników wysokoprężnych, które produkują najwięcej szkodliwych substancji. Jako że zakaz używania aut opartych na Dieslu wywołałby znaczny sprzeciw społeczeństwa, to koniecznym stało się wynalezienie innej metody „uekologicznienia” tego silnika. Rozwiązaniem stał się AdBlue.

Ceny samochodów Volkswagen w 2017 roku

0

Volkswagen to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej kupowanych samochodów. Nic dziwnego więc, że dostawcy oferują go w różnych cenach. Jego wartość zależy od tego, czy klient chce nabyć nowy samochód z salonu, czy używany. Inaczej ceny liczą sobie także skupujący auta handlarze, a inaczej osoby prywatne, które decydują się na przykład umieścić swoją ofertę w internecie. Nie ulega jednak wątpliwości, że najwięcej kontrowersji wywołują ceny nowych modeli, które właśnie pojawiają się na rynku. Jakie są więc ceny nowych samochodów marki Volkswagen?

O jakich akcesoriach nie może zapomnieć żaden motocyklista?

0

Nie ma nic lepszego od wiatru na twarzy, gdy śmiga się przez szereg dróg i zaułków na motocyklu. Wybór odpowiedniego motocykla dostosowanego do stylu jazdy jest oczywiście istotny, ale równie ważny jest wybór akcesoriów. Często trudno jest zorientować się, od czego zacząć podczas wyboru odpowiednich dodatków motocyklowych, więc oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tej kwestii. Zacznijmy od najbardziej podstawowych, czyli kasku i kufra motocyklowego.

Kask – podstawy, dopasuj go do siebie i swoich preferencji

Niezależnie od tego, czy lubisz długie przejażdżki na motorze czy po prostu dojeżdżasz do pracy – musisz mieć odpowiedni kask. Sporo motocyklistów decyduje się na kask w stylu wyścigowym – z pełną ochroną twarzy. Jednak do przejazdu z i do pracy lepiej skorzystaj z wygodnego, otwartego kasku, chyba że podróżujesz w ten sposób przez cały rok, w takim przypadku możesz zdecydować się na większą ochronę.

Kufry – podstawy, czyli sposób na pakowanie na motorze

Kufer motocyklowy ma szczególne znaczenie, jeśli sporo podróżujesz na motorze i szukasz miejsca na dodatkowy bagaż. Jak się okazuje najlepsza lokalizacja na dodatkowy pakunek znajduje się na fotelu za tobą. Kufry motocyklowe zazwyczaj są zarezerwowane dla lżejszych przedmiotów, które chcesz ze sobą zabrać. Idealnie tutaj sprawdzą się kufry sw-motech ponieważ są wykonane z wysokiej klasy materiałów, bardzo pojemne i odporne na uszkodzenia, a do tego nie dodają sporo ciężaru do transportu. Można je z łatwością dostać w sklepach motocyklowych – zarówno internetowych oraz stacjonarnych. Zwykle są też dostępne w dobrych cenach. Uwaga! Znajdziesz ich naprawdę spory wybór, dlatego ważne jest, by dobrać model odpowiedni do swoich potrzeb, jak i posiadanego motocykla. Jeśli nie możesz się zdecydować – mądrze jest skorzystać z profesjonalnej porady sprzedawców, którzy dobiorą odpowiedni kufer sw-motech dla Twojej maszyny.

Ponadto jeśli chodzi o kufry sw-motech dostępne są różne akcesoria, które można nabyć w celu zwiększenia przyjemności z jazdy, jak również poprawienia wyglądu jednośladu. Rączki i rury wydechowe zazwyczaj można kupić w celu zapewnienia komfortu i lepszej wydajności. Zestawy do naprawy opon, czy też ochraniacze na reflektor to dodatkowe akcesoria, które mogą przynieść spore korzyści motocyklistom w przyszłości.

Oprócz tych podstawowych elementów wyposażenia, można również rozważyć zakup systemu GPS, aby uniknąć korzystania z tradycyjnej mapy, gdy się zgubisz – tym bardziej taka opcja jest bardzo pomocna w deszczu! Możesz nawet kupić wodoodporną twardą obudowę dla GPS lub smartfona.

Niezależnie od stylu motocykla, wybranie odpowiednich akcesoriów może sprawić, że Twoje hobby stanie się jeszcze bardziej przyjemne. Czas, aby z tego skorzystać!
Artykuł został zainspirowany kuframi dostępnymi na stronie http://www.sw-motech.com.pl/pol_m_BAGAZ_Kufry-aluminiowe-75488.html

Wynajem samochodu zastępczego z oc sprawcy

0

Nawet najmniejsza stłuczka może być przyczyną utraty środka komunikacji. Pozostawienie naszego pojazdu w warsztacie samochodowym zazwyczaj wiązało się z koniecznością korzystania przez parę dni z komunikacji miejskiej, która po długotrwałym użytkowaniu samochodu jest niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Jednakże samochód zastępczy z OC i to sprawcy, jest coraz popularniejszym sposobem radzenia sobie w takiej sytuacji.

Nie dajmy się zwariować

0

Trwa sezon motocyklowy. Wszędzie można zauważyć pędzących miłośników jednośladów, którzy cieszą się tą wolnością jazdy. Różnego rodzaju motocykle, pełen przekrój osób poruszających się tymi pięknymi maszynami może naprawdę cieszyć. Od dostojnych starszych panów na swoich chopperach, po młodych ludzi śmigających na swoich 125 -tkach. Łączy ich miłość do jednośladów. Ich dopieszczone maszyny są widoczne już z daleka, słychać ich silniki. Ale czy wszyscy pamiętają o swoim bezpieczeństwie?

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wypożyczyć auto na kilka godzin?

Jeszcze nie tak dawno większość z nas mogłaby pomarzyć o wynajęciu samochodu na kilka godzin. Mało kto myślał o takim rozwiązaniu. Posiadanie własnych czterech...

Szkoła jazdy w Warszawie