Gotowy na wiosnę? Tylko z Shoei nxr!

0

Wszyscy motocykliści z utęsknieniem czekają na wiosnę i czynią do tego nowego sezonu stosowne przygotowania. Jednym z akcesoriów, jaki warto odświeżyć w swojej garderobie na motor jest kask. Jeśli jesteś wśród tych fanów jednośladów, którzy się z tym zgadzają – powinieneś się baczniej przyjrzeć propozycji Shoei nxr.

Dlaczego kask Shoei nxr to dobry pomysł na wiosenny zakup? Konstrukcja

Przede wszystkim, jego nowa konstrukcja zapewnia idealne dopasowanie – jeśli dobrze wybierzesz rozmiar (a jest w czym wybierać) nie będzie żadnych luźnych obszarów czy ucisków prowadzących do migreny. Wybierz dobry wymiar, a możesz mieć wtedy pewność, iż Shoei nxr będzie idealnie pasować.

Zewnętrzna powłoka wykonana jest z kompozytowego materiału Advanced Integrated Matrix Shoei (AIM). Ta tajemnicza nazwa przekłada się na warstwę wzmocnioną włóknami organicznymi, pomiędzy dwiema twardymi warstwami z włókna szklanego. To solidne zabezpieczenie Twojej głowy w czasie wiosennych wojaży!

Natomiast wewnętrzna powłoka to podwójna warstwa, EPS o wielu gęstościach. I choć EPS to po prostu pewien rodzaj polistyrenu, to w wersji Shoei nxr są tu wykorzystane starannie zaprojektowane warianty, aby kask mógł skutecznie absorbować wstrząsy.

Wewnątrz znajduje się wyściółka piankowa, która całe szczęście jest:

 • wyjmowana,
 • łatwa do utrzymania w czystości,

Jest bardzo dobrze przemyślana, dlatego perfekcyjnie łączący dopasowanie i wygodę. Najbardziej wewnętrzna warstwa Shoei nxr jest wieloczęściowa i konfigurowalna – dzięki czemu odpowiednio amortyzuje wnętrze.

Shoei nxr – sporo funkcjonalności na wiosenne przejażdżki

Celem projektantów tego modelu było zapewnienie lepszej widoczności podczas jazdy i trzeba przyznać, że ten cel został osiągnięty. Zaktualizowany system to także przykład idealnego uszczelnienia. Idąc, dalej warto wspomnieć, iż ten kask motocyklowy został wyposażony w zdejmowaną zasłonę podbródka, co pozwala zmniejszyć hałas i turbulencje, a także jest wyposażony we wkładkę pinlock, co pomaga uniknąć zaparowania w chłodniejsze, wiosenne dni.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo motocyklisty warto zwrócić uwagę na system EQRS ( Emergency Quick Release System), który pozwala ratownikom na usunięcie dolnych części kasku, aby pomóc poszkodowanemu w wypadku bez zdejmowania kasku. To niezbędne dla ułatwienia oddychania i dostępu do dróg oddechowych.

Z Shoei nxr poczujesz się lekko i przyjemnie!

Cztery przednie otwory wentylacyjne Shoei nxr są obsługiwane indywidualnie, a sześć tylnych otworów wentylacyjnych jest kontrolowanych przez jedną przesuwaną klapkę. Co więcej, Shoei nxr jest komfortowo cichy – co jak wiadomo w trakcie użytkowania jest niezwykle ważne.

Polubisz wiosenne przejażdżki z Shoei nxr również ze względu na:

 • idealne dostosowanie
 • łatwość obsługi
 • komfort noszenia
 • aerodynamikę

Ten kask będzie zatem odpowiednim wyborem dla motocyklistów szukających bezpieczeństwa, komfortu i niezawodności. Z nim wiosenne przejażdżki będą jeszcze przyjemniejsze -warto się o tym przekonać osobiście!

W jakich sytuacjach przydatna będzie pomoc drogowa?

0

Polska jest mistrzem Europy w dziedzinie handlu używanymi autami, które potrafią w kilka minut zmniejszyć swój stan licznika, a w parę dni dłużej niektóre auta mogą stać się bezwypadkowe. W ten oto sposób bardzo często spotykamy na naszych drogach prawdziwe szroty, które są „tykającą bombą wypadkową”. Oprócz nietrzeźwych kierowców, to właśnie wiekowe pojazdy są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Warto być przygotowanych na taką okoliczność i mieć dane kontaktowe do polecanej pomocy drogowej.

Czy trzeba zmieniać filtr przy każdej wymianie oleju silnikowego?

0

Filtr oleju jest istotną częścią w naszym samochodzie, od której zależy utrzymanie naszego auta w dobrym stanie. Podobnie jest z samym olejem. Samochód jest jednak kosztowną sprawą i każdy zakup kumuluje sumę wydatków. Kiedy więc nadejdzie czas, aby zmienić olej, kusi nas, aby zapomnieć o filtrze, ale to tylko pozorna oszczędność.

Jak działa filtr oleju?

Filtr oleju zaprojektowano z papieropodobnego materiału i tkaniny ułożonej w plisy – to medium zatrzymuje cząsteczki o rozmiarach nie większych niż kilka mikronów i zapobiega ich cyrkulacji w silniku, gdzie mogą zacząć gromadzić się i powodować uszkodzenia. Kiedy filtr jest całkowicie nasycony i nie może wchłonąć więcej zanieczyszczeń, jest zasadniczo omijany, gdy krąży olej. Cząstki stałe są nadal uwięzione w filtrze, a to, co znajduje się w oleju, nie może zostać odfiltrowane. Jeśli pozostawimy stary filtr, to zaraz po uruchomieniu silnika i doprowadzeniu go do temperatury roboczej, ten przyjemny czysty olej silnikowy wkrótce będzie tak samo brudny jak olej, którego właśnie się pozbyliśmy. W związku z tym nie ma sensu zmieniać filtra, dopóki nie nadejdzie czas wymiany oleju. Obydwa możemy nabyć w kompletach uwzględniających dopasowanie do konkretnych marek, np. zestawy Ford.

Filtry oleju i jazda w ciężkich warunkach

Trudne warunki jazdy są jednymi z najczęstszych przypadków, gdy trzeba częściej wymieniać olej. W dużym stopniu zależy to od warunków jazdy, takich jak temperatura, prędkość jazdy, oporu nawierzchni, a nawet od czynników, takich jak styl jazdy. Konfiguracja silnika, rozmiar i osiągi samochodu również mogą odgrywać ważną rolę w tym przypadku, ponieważ cieplejsze temperatury i warunki próbne mają większy wpływ na większe, mocniejsze silniki. W rezultacie właściciele dużych samochodów lub samochodów ciężarowych będą musieli wcześniej zmienić filtr oleju. Odpowiedni filtr możemy znaleźć, odwiedzając Ford sklep.

Oznaki zużycia filtra

Konieczna jest wymiana oleju i filtra, gdy świeci się lampka serwisowa – nawet jeśli wiemy, że olej jest nadal na dobrym poziomie, a silnik nie jest zagrożony awarią z jego braku. Wymiana filtra oleju może pomóc w przywróceniu samochodu bez nadmiernych wydatków na drogą diagnostykę i naprawy. Kiedy światło jest włączone, oznacza to, że silnik nie działa prawidłowo, co może oznaczać, że jest zatkany przez brud. W takim przypadku nowy filtr może się przydać wcześniej niż zwykle. Niektóre nowsze pojazdy mają wskaźnik wymiany oleju, który jest uruchamiany przez czujniki, które monitorują stan oleju i osiągów silnika – używają algorytmu do określenia, kiedy nadszedł czas na wymianę oleju (zamiast zwykłego licznika przebiegu). Inne silniki mają wskaźnik ciśnienia oleju lub lampkę ostrzegawczą ciśnienia oleju – lampka ostrzegawcza jest bardzo złym sygnałem, ponieważ oznacza to, że mamy mało oleju lub silnik doznał katastrofalnej utraty ciśnienia.

Profesjonalne lakierowanie felg

0

Lakierowanie felg jest bardzo interesującą technologią, która umożliwia każdemu zainteresowanemu skuteczne odnowienie posiadanych przez siebie felg i znaczną poprawę ich wyglądu, często przy minimalnych nakładach finansowych. Lakier do felg można nanosić w formie proszkowej lub też pod postacią wygodnego do użycia sprayu.

Najskuteczniejsze metody ograniczenia tarcia w silnikach

0

Rewolucja w dziedzinie modyfikacji i ograniczenia tarcia jednostek silnikowych właśnie nadeszła. Można znacząco podnieść sprawność olejów syntetycznych silnikowych, czy też specjalistycznych stosowanych do przekładni mechanicznych oraz hydraulicznych. Wszystko dzięki modyfikatorom tarcia.

Czy warto zamontować koła podporowe?

0

Stabilność i łatwe manewrowanie mają kluczowe znaczenie w czasie użytkowania przyczepy. W osiągnięciu takiego efektu mogą pomóc różne elementy, w tym również dodatkowe koła podporowe. Czy warto zdecydować się na montaż takich części?

Systemy telematyczne rozwiązaniem na rosnące wymagania prawne

0

Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego przyjęła projekt nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Proponowana przez Komisję regulacja przewiduje, że za czas pracy na terytorium innego państwa polski kierowca musi otrzymywać wynagrodzenie równe pensji, jaką otrzymuje kierowca lokalnej firmy, zatrudniony na tym samym stanowisku.

Nie chcesz mieć problemów z autem? Sprawdź bazę CEPiK i rejestr zastawów

0

Zakupienie używanego pojazdu może być problemem wtedy, gdy nie wiemy, na co powinniśmy zwrócić wtedy uwagę. Chociaż asortyment pojazdów z drugiej ręki jest ogromny, to jednak znalezienie tego idealnego może nastręczać nam niemałe trudności. Oprócz stanu technicznego auta warto też sprawdzić jego stan prawny – w tym pomogą nam baza CEPiK oraz rejestr zastawów.

Sportowy i codzienny kask do jazdy

0

Firma Shoei słynie ze sportowych kasków motocyklowych, które od zawsze trudno porównywać z innymi, bo zwyczajnie jakość i wykonanie Shoei zwala z nóg.W 2014 projektanci i konstruktorzy kasków przeszli samych siebie i stworzyli kask, który jest idealny. Przed Państwem kask Shoei NXR.

Top of the top wśród kasków?

Dlaczego Shoei cieszy się tak dobrymi opiniami użytkowników i specjalistów branży motocyklowej? Dlaczego to on jest najbezpieczniejszy, a jego budowa pozwala na całkowicie swobodną jazdę? Dlaczego nie musisz się martwić o przegrzanie w trakcie jazdy? Odpowiedzią na te pytania jest budowa kasku i użyte do niego materiały, które zostały wykorzystane z myślą o bezpieczeństwie jazdy i dobrym samopoczuciu użytkowników.

Charakterystyka kasku Shoei NXR

 • Po pierwsze, kask Shoei NXR to następca kultowego już dzisiaj kasku XR 1100, także wyprodukowanego przez Shoei. Już o nim użytkownicy mówili, że jest idealny.
 • Po drugie, kask Shoei to nie jest model typowo wyczynowy, jest sportowy, ale nadaje się i świetnie sprawdza się także w codziennym użytkowaniu.
 • Po trzecie, kask wykonany jest z pięciowarstwowego kompozytu, a cała skorupa kasku jest bardzo lekka – to idealny kompromis między wygodą a bezpieczeństwem motocyklisty. W kasku zamontowany jest wyjątkowego rodzaju spoiler, który reguluje przepływy powietrza w środku i na zewnętrz. W ogóle cały system wentylacyjny to mistrzostwo świata! Kiedy odpowiednio ustawimy spoiler, to mamy gwarancję odciążonego karku.
 • Po czwarte, nowy kształt kasku, który wpływa na aerodynamikę. To bardzo ważne, ponieważ dzięki tej opcji i udoskonaleniu możemy przejechać naprawdę długi dystans bez zmęczenia.

Elementy konstrukcyjne to nie wszystko w kasku Shoei. Bardzo ważne są także materiały, z których został on wykonany. I tutaj wymienić należy takie jak:

 • wypełnienie EPS, które znajdziemy we wnętrzu, to materiały o zmiennej gęstości i twardości;
 • wyściółka, która dopasowuje się do kształtu głowy, również dzięki temu ruchy są swobodne;
 • zaślepki aerodynamiczne, którymi został wzbogacony system wentylacyjny;
 • plastikowa obudowa zamontowana tak, by w czasie ewentualnego wypadku nie uszkodzić okolic głowy i karku motocyklisty.

Kask Shoei NXR to kask, który cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. To wizjonerski kask, który idzie z duchem czasu i zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Nikogo raczej nie powinno dziwić, że japońska firma Shoei (https://shoei-kaski.pl/)po raz kolejny sprostała tym wysokim wymaganiom. Przecież od kilkunastu lat jest liderem na rynku motocyklowym. Warto dodać także, że shoei NXR to kask nie tylko sportowy, ale i codzienny. W codziennym użytkowaniu bardziej tradycyjnym motocyklistom może zabraknąć blendy, ale i na to Shoei znalazło rozwiązanie. Do kasku w każdej chwili można dokupić specjalny wizjer fotochromatyczny. Kask Shoei sprawdzi się w każdej sytuacji i sprawi, że jazda będzie jeszcze przyjemniejsza, swobodna, bezpieczniejsza. To kask na szybką jazdę, ekstremalne warunki i kask, który przetrwa wszystko. Nic więcej nie trzeba dodawać.

Jak wypożyczyć auto na kilka godzin?

0

Jeszcze nie tak dawno większość z nas mogłaby pomarzyć o wynajęciu samochodu na kilka godzin. Mało kto myślał o takim rozwiązaniu. Posiadanie własnych czterech kółek w garażu było wręcz obowiązkiem – bez tego nie dało się żyć. Z czasem jednak zaczęliśmy doceniać komunikację miejską – dojazdy do pracy okazały się szybsze i tańsze, popołudniowe wycieczki rowerowe wyszły nam na zdrowie a auto stojące w garażu generowało tylko niepotrzebne koszty. Niestety, z roku na rok coraz wyższe koszty, całkowicie niewspółmierne z zyskami.

WARTO PRZECZYTAĆ

Gotowy na wiosnę? Tylko z Shoei nxr!

Wszyscy motocykliści z utęsknieniem czekają na wiosnę i czynią do tego nowego sezonu stosowne przygotowania. Jednym z akcesoriów, jaki warto odświeżyć w swojej garderobie...