Długa podróż motocyklem – co ze sobą zabrać?

0
Długa podróż motocyklem – co ze sobą zabrać?

Jeżeli planujesz dłuższą wycieczkę motocyklem, przygotuj się do niej odpowiednio wcześniej. Pokonanie większego dystansu niż zwykle może być wyzwaniem, jeśli nie posiadasz stosownego wyposażenia. Zastanów się, które z zaprezentowanych w artykule akcesoriów mogą Ci się przydać. Dzięki nim wyjazd będzie przyjemniejszy, a także bardziej bezpieczny.

Ochronne akcesoria motocyklowe

Rozpoczynając przygotowania do wyprawy motocyklowej, warto przyjrzeć się posiadanym elementom ochronnym. Mamy nadzieję, że nikomu nie trzeba przypominać, jak ważny jest odpowiedni strój kierowcy i pasażera, a więc kask i inne elementy, zmniejszające siłę uderzenia w razie kolizji czy wywrotki. Poza zapewnieniem sobie dobrej jakości odzieży warto też pomyśleć o „ubraniu” motocykla. Szczególnie polecamy tutaj zaopatrzyć się w tak zwane gmole i crash pady. Są to specjalne akcesoria motocyklowe, zabezpieczające motor przed uszkodzeniem w razie upadku. Należy pamiętać, że bez takich elementów maszyna może ulec poważnym zniszczeniom nawet na skutek pozornie niegroźnej wywrotki. Wato więc zainwestować, szczególnie przed dłuższym wyjazdem. Ponadto dobrze jest mieć tank pad, który stanowi osłonę zbiornika paliwa.

Nie zaszkodzi także posiadać przy sobie książki serwisowej danego modelu motocykla. Istnieją bowiem uszkodzenia, które można bardzo łatwo rozpoznać i wyeliminować. W razie awarii na drodze będziesz też od razu wiedział, czy jest to coś poważnego, czy powinieneś od razu zgłosić się do warsztatu. Najlepiej zaopatrz się również w podstawowy zestaw naprawczy.

Elementy zapewniające wygodę

Poza akcesoriami pełniącymi rolę typowo ochronną, wiele jest też takich, które mają za zadanie zwiększyć Twój komfort. Warto zadbać również o nie, aczkolwiek pamiętaj, by nie przesadzać z ilością gadżetów. Zakup tylko te naprawdę przydatne, by nie wozić ze sobą zbyt wielu niepotrzebnych rzeczy.

Wybierając się w długą podróż, na pewno musisz zabrać ze sobą różne przedmioty osobiste. Powinieneś zatem mieć miejsce, w którym będziesz mógł je przechować. Doskonałym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju tank bagi, czyli torby na bak. Dzięki temu, że mocowane są do motocykla, nie odczuwasz ich ciężaru tak, jak w przypadku plecaka. W sprzedaży są bardzo różne rozmiary tych produktów, więc możesz wybrać taki, który pomieści cały Twój ekwipunek.

Jeżeli na wycieczkę zabierasz pasażera, to pamiętaj również o jego komforcie. Niepozorne uchwyty potrafią znacznie zwiększyć wygodę w czasie jazdy. Te akcesoria motocyklowe mogą być montowane na przykład z tyłu pojazdu. Są też specjalne pasy, które zakłada na siebie kierowca, by pasażer łatwiej mógł się go chwycić. Pamiętaj, że w czasie wielogodzinnej jazdy Twój towarzysz podróży na pewno nie raz będzie chciał nieco zmienić ułożenie rąk. Solidnie wykonane uchwyty okażą się wówczas bardzo pomocne.

Wśród akcesoriów motocyklowych na pewno znajdzie się jeszcze wiele innych przydatnych produktów, które warto mieć ze sobą w czasie jazdy. Zajmij się więc przygotowaniami odpowiednio wcześniej, by mieć czas na spokojne dokupienie potrzebnych rzeczy. Pamiętaj także o sprawdzeniu stanu swojej maszyny przed wyjazdem. Dzięki temu możesz uniknąć awaryjnych sytuacji w trasie, a ponadto zdecydowanie zwiększasz bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

Jakie kufry motocyklowe są warte zakupu?

0
Jakie kufry motocyklowe są warte zakupu

Na rynku dostępnych jest aktualnie bardzo wiele marek i modeli kufrów motocyklowych, które są nie tylko trwałe, ale i wydajne. Doskonałym przykładem są znane chyba każdemu fanowi motocykli kufry Givi cieszące się znakomitymi opiniami wśród motocyklistów z całego świata. Osoby, które kupują swój pierwszy kufer lub też tacy, którzy nie do końca znają się na tych produktach mogą mieć pewien problem z wybraniem konkretnego modelu kufra. Jak, więc wybrać najlepszy i dopasowany wariant, a czego lepiej unikać? O tym można przeczytać w poniższym tekście.

Cechy porządnego kufra motocyklowego

Kufry, które mają za zadanie stanowić pewien rodzaj bagażnika motocyklowego spełniają bardzo ważną funkcję podczas każdej podróży. Taki kufer musi, więc być nie tylko solidny, ale i pojemny. Cenione za swe liczne zalety kufry Givi wyróżniają się na tle innych tym, że oprócz wysokiej jakości są bardzo pojemne co daje wiele miejsca do przechowywania bagaży. Ich solidne mocowanie sprawia, że są stabilne, dlatego można przechowywać w nich nawet delikatniejsze akcesoria. Zarówno mniejsze jak i większe modele kufrów Givi wykonane są z solidnych materiałów. Producent stawia na trwałość swoich produktów, dlatego można tutaj być pewnym, że kufry tej marki wytrzymają naprawdę wiele. Do ich wytworzenia używa się na przykład aluminium lub wzmacnianego plastiku. Oba warianty są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy też czynniki atmosferyczne takie jak deszcz czy też śnieg.

Kufry centralne czy boczne – które lepsze?

Oprócz wyboru marki kufra czy też pojemności oraz materiału z jakiego jest wykonany bardzo istotne jest by zdecydować się na konkretny rodzaj. Otóż na rynku dostępne są zarówno boczne jak i centralne modele, dlatego wybór może nie być taki prosty. Tak naprawdę wszystko zależy tutaj od rodzaju posiadanej maszyny, a także preferencji czy oczekiwań. Ponadto istotne są także możliwości techniczne w związku z koniecznością zamontowania kufrów Givi na danym motocyklu. Należy, więc poważnie zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem lub też poradzić się specjalisty. Zarówno boczne jak i centralne kufry Givi są pojemne, wygodne w użytkowaniu i solidnie wykonane.

Modele kufrów, które są warte zakupów to z pewnością takie, które nie tylko posiadają przystępną cenę, ale jednocześnie są trwałe i niezawodne. Warto też zwracać uwagę nie tylko na wygląd kufrów, ale ich pojemność czy rodzaj mocowania. Są to bardzo ważne aspekty, które wpływają w przyszłości na komfort każdej dłuższej jazdy motocyklem.

Gdzie kupić dobrą kurtkę motocyklową?

0
Gdzie kupić dobrą kurtkę motocyklową?

Każda osoba jeżdżąca na motocyklu wie doskonale, że warunki nie zawsze sprzyjają czerpaniu przyjemności z jazdy. Szczególnie, że pęd powietrza dodatkowo wzmacnia uczucie chłodu. Kurtka motocyklowa jest więc podstawowym elementem wyposażenia każdego motocyklisty. Wciąż jednak wiele osób nie wie gdzie znaleźć dobrą kurtkę oraz jaki rodzaj wybrać. Postanowiliśmy im pomóc.

Pomoc drogowa – podstawowe informacje i porady

0
Pomoc drogowa – podstawowe informacje i porady

Bardzo często klienci korzystający z usług firm oferujących pomoc drogową narzekają na to, że muszą długo czekać na przyjazd i realizację usługi. Bardzo często winę za taki stan rzeczy ponoszą klienci, którzy nie sprawdzają wcześniej okolicznych usługodawców i dopiero szukają jakiejkolwiek pomocy drogowej, gdy nastąpi stłuczka, nagła awaria czy też inne zdarzenie drogowe. Warto więc zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.

Pomoc drogowa w pobliżu domu

Generalnie warto szukać pomocy drogowych znajdujących się blisko naszego miejsca zamieszkania, a jeszcze lepiej jeśli firmy takie działają w pobliżu naszego zaufanego warsztatu, z którego usług często korzystamy. Bardzo dobrym wyborem jest firma, która oferuje zarówno pomoc drogową, jak i prowadząca warsztat mechaniczny. Wybierając pomoc takich fachowców można sporo zaoszczędzić, zwłaszcza jeśli warsztaty prowadzone przez tych usługodawców miały do czynienia z naszym pojazdem i wiedzą jakie naprawy zostały wykonane. Kierowcą, którzy regularnie pokonują stałą trasę na dużych odległościach, poleca się poszukanie w obrębie 100 km dobrej firmy zapewniającej kompleksową obsługę z zakresu pomocy drogowej. O wiele łatwiej jest znaleźć takie firmy na terenie miast i aglomeracji. W przypadku trasy, na której ciężko nawet o stację benzynową, usługi takie jest trudniej znaleźć, a ich koszt jest dość wysoki. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z internetowego serwisu Pomocdrogowa.info, w ramach którego można szybko i łatwo znaleźć najlepsze pomoce drogowe w całej Polsce.

Za co płacimy firmom oferującym pomoc drogową?

Istotnym czynnikiem, na który zwraca się uwagę wybierając pomoc drogową jest oczywiście cena oferowanych przez nią usług. Na końcową cenę składają się koszty dojazdu na miejsce awarii, diagnostyka oraz holowanie pojazdu (tutaj cena zależy od masy auta i liczby pokonanych kilometrów) – im pojazd cięższy i trasa dłuższa, tym cena za pomoc drogową będzie wyższa. Dobre firmy powinny dysponować lawetami przystosowanymi do pojazdów osobowych oraz innych typów pojazdów o różnej masie. Dzięki dużej liczbie lawet i zróżnicowanej ofercie, dana firma będzie w stanie udzielić pomocy praktycznie każdemu klientowi. Firma z jedną lawetą może już na przykład korzystać z niej i na przyjazd trzeba będzie czekać dłużej.

O czym należy jeszcze pamiętać?

W najlepszych firmach zajmujących się pomocą drogową, w ofercie powinna znajdować się nie tylko usługa holowania rozbitego lub uszkodzonego pojazdu, ale również wiele innych form pomocy. Dobrym pomysłem jest wybór fachowców oferujących mobilną diagnostykę aut, którzy stwierdzą czy pojazd da się naprawić na miejscu albo czy konieczne jest holowanie. W ramach pomocy drogowej powinny być również dostępne usługi związane z wymianą ogumienia, dowozem paliwa, pomocą w otwarciu auta czy też jego awaryjnym uruchomieniu. Najlepsi specjaliści są w stanie pomóc w przypadku złamania kluczyka, potrafią naprawić zamek w aucie, itp.

Istotny jest oczywiście wybór firmy, która posiada doświadczenie w trudnych sytuacjach na drodze, takich jak holowanie pojazdu z autostrady. Nie bez znaczenia jest też wyposażenie, dzięki któremu można np. wyciągnąć pojazd z rowu przy pomocy wyciągarki. Warto szczególną uwagę zwracać na firmy działające w trybie całodobowym również w weekendy, święta i dni wolne od pracy.

Kiedy można korzystać z usług pomocy drogowej?

Bardzo częstym powodem wzywania firm oferujących pomoc drogową jest rozładowany akumulator. Problem ten pojawia się szczególnie w porze zimowej, ponieważ auta pozostawione na mrozie potrzebują większej energii do rozruchu, a ujemne temperatury źle wpływają na poziom naładowania akumulatorów. Czasami korzystanie z dodatkowego sprzętu, takiego jak nawigacja, itp. może doprowadzić do szybszego zużycia akumulatora. Warto wozić ze sobą przewody zasilające i skorzystać z pomocy drugiego kierowcy, ale czasami przyczyną problemu może być awaria alternatora, który odpowiada za ładowanie akumulatora. W takiej sytuacji bardzo ważna jest dobra pomoc drogowa, która dokona odpowiednich pomiarów w akumulatorze i alternatorze. W przypadku awarii, auto zostanie odholowane w celu regeneracji alternatora. Najlepsze są firmy z własnymi warsztatami są w stanie wykonać taką usługę w krótkim czasie.

Pomoc drogowa zapewnia ratunek w przypadku poważnej awarii silnika czy też układu hamulcowego. Czekając na przyjazd fachowców należy otworzyć maskę, włączyć nawiew i przywrócić normalną temperaturę jednostki napędowej, aby uniknąć pożaru. W przypadku awarii silnika lub hamulców, konieczne jest holowanie auta na lawecie.

Co powinno się znajdować na wyposażeniu auta?

Samo oczekiwanie na pomoc drogową nie oznacza bezradnego czekania. Można zwrócić uwagę na to co się dzieje z pojazdem. Nawet brak specjalistycznej wiedzy nie przeszkadza w opisaniu tego co widać lub słychać. Dzięki temu specjaliści z branży pomocy drogowej mogą podejrzewać oraz wykluczyć pewne awarie. Na drodze należy umieścić trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości oraz założyć kamizelkę odblaskową. Nie należy przeprowadzać samodzielnych napraw jeśli samochód jest na gwarancji. Czasami usługi holowania i pomocy drogowej są dostępne w ramach ubezpieczeń Assistance dostępnych w pakietach z ubezpieczeniami AC, OC, itp.

holownik

Dodatkowe zabezpieczenie samochodu i motocykla

0

Dodatkowe zabezpieczenie samochodu oraz motocykla to bardzo ważna rzecz. Chyba nikt nie chciałby się znaleźć w sytuacji, kiedy to traci własne auto lub też motocykl.

Wycieraczki samochodowe – Poznań ma duży wybór?

0
wycieraczki samochodowe Poznań

Jednym z elementów, w jakie musi zostać wyposażone auto, są wycieraczki samochodowe. Ich jakość i trwałość wpływa bezpośrednio na zadowolenie kierowcy, jak również na jego bezpieczeństwo. Dzięki działającym bez awarii wycieraczkom przednia szyba auta pozostaje cały czas czysta i dobrze widać przez nią drogę. Wybór wycieraczki samochodowej w Poznaniu powinien zostać zrealizowany w oparciu o kilka cech idealnych wycieraczek. Ważna jest np. ich cicha praca, bo nie ma niczego gorszego niż rozpraszający dźwięk zgrzytania wycieraczek po szybie. Warto zwrócić więc uwagę na wyposażenie ich w tzw. szynę stabilizującą. Jeśli zamierzamy jeździć przez cały rok, trzeba nabyć rozwiązanie odporne na różne warunki atmosferyczne, m.in., śnieg, lód, niską temperaturę.
Wycieraczki samochodowe w Poznaniu można kupić praktycznie wszędzie. Oferują je większe sklepy motoryzacyjne i nie tylko. Są przeważnie uniwersalne, więc marka pojazdu nie ma większego znaczenia. Niektórzy kierowcy lubią robić takie zakupy przez internet, bo jest szybciej i można trafić na atrakcyjne promocje. Niezależnie od tego, gdzie kupuje się to rozwiązanie, trzeba zwrócić dużą uwagę na jakość. wysokiej jakości wycieraczki samochodowe będą działać bezawaryjnie i sprawdzą się przy dowolnej pogodzie.

wycieraczki samochodowe w Poznaniu jak kupić

Podczas zakupów warto np. zweryfikować, co o danym modelu wycieraczek myślą osoby, które już go nabyły. Opinie można znaleźć głównie w internecie albo też zapytać znajomych. Dobrze wybrane wycieraczki będą zapewniać czystość szyb w aucie za pomocą płynu do spryskiwaczy oraz gwarantować doskonałą widoczność przez zbieranie wody.
Wycieraczki, które okazały się złym wyborem, można w razie czego oddać – sklep powinien to umożliwić. Najłatwiej jest to zrobić w punkcie stacjonarnym, ale zwrot przez internet również jest możliwy, choć trwa dłużej. Żeby uniknąć problemów i konieczności zwracania, trzeba sprawdzić jakość wycieraczek przed zakupem. Jak wszystkie przedmioty, mogą mieć bowiem jakieś wady fabryczne lub być uszkodzone w wyniku transportu.

Jaki kask motocyklowy wybrać?

0
Jaki kask motocyklowy wybrać?

Dobranie odpowiedniego kasku motocyklowego jest kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa motocyklisty. Na co powinniśmy zwrócić wtedy uwagę?

Co zrobić kiedy spotka Cię trudna sytuacja na drodze?

0

Coraz więcej osób przemieszcza się do pracy samochodami, które są eksploatowane do granic możliwości. Tempo życia sprawia, że nie raz zapomina się o regularnych przeglądach i właśnie w takiej sytuacji najczęściej spotyka nas na drodze trudna, niespodziewana sytuacja.

Rękawice Rukka – czy warto w nie zainwestować?

0

Kompletując akcesoria motocyklista może z łatwością przeoczyć rękawice – w końcu to jeden z mniejszych elementów wyposażenia. Jednak, mimo ich pozornej nieistotności akcesoria takie jak rękawice Rukka są również jednym z najważniejszych szczegółów stroju fana jazdy jednośladem. Rękawice w końcu nie tylko chronią dłonie, ale też zapewniają większą kontrolę nad pojazdem, nie wspominając o ich interesującym designie!

Kiedy więc ktoś szykuje się do ich zakupu – warto pójść na całość i kupić rękawice naprawdę dobrej jakości, a takimi z pewnością są wspomniane wyżej rękawice marki Rukka. Mimo, iż są jednymi z droższych par rękawic dostępnych na rynku – są w zasłużony sposób warte swojej ceny. Ich jakość i dbałość o szczegóły uzasadniają tę cenę w 100%.

Dlaczego rękawice Rukka są lepsze od innych?

Wykonane z mieszanki włókien tekstylnych, z wyściółką Gore-Tex, aby zapewnić dłoniom przewiewność i suchość. To sprawia, że rękawice Rukka są w stanie odpowiedzieć na wymogi nawet najbardziej wybrednych motocyklistów. Do tego są cienkie i wygodne, pomimo zintegrowanej ochrony palców, właściwie nie czuć, że ma się je na dłoni.

Zatem zapewniają taką ochronę o jakiej właściciele innego rodzaju rękawiczek właściwie mogą tylko pomarzyć. Dzięki temu sterowanie kierownicą motocykla jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku ciężkich rękawic zimowych, a koniuszki palców są tak subtelnie, pieczołowicie i odpowiednio opracowane, że korzystanie z rękawic o kroju tego rodzaju jest w istocie więcej niż przyjemnością.

Jednak uwaga – zdaniem niektórych motocyklistów ich kompaktowość odbywa się kosztem ciepła, dlatego przy naprawdę niskich temperaturach lepiej jest postawić już na te typowo zimowe. W każdych innych warunkach pogodowych zdecydowanie lepiej korzystać z tej elastyczności rękawic Rukka. Bowiem nie straszne im ani ulewne deszcze, ani wysokie temperatury. W każdym tym przypadku spisują się na medal zapewniając jeźdźcom odpowiednią jakość i ochronę podczas dowolnej podejmowanej trasy..

Zakup rękawic Rukka

Biorąc pod uwagę to, że jeśli chodzi o wyposażenie dla motocyklisty przede wszystkim liczą się szczegóły, a plejada korzyści rękawic Rukka okazuje się w większości względów najskuteczniejsza – można stwierdzić, iż w istocie zakup tych akcesoriów to doba decyzja. Jednak przy zamawianiu koniecznie zwróć uwagę na to, by idealnie pasowały do Twojej dłoni. Potem już pozostaje czekanie z niecierpliwością aż pojawi się kolejna okazja do ich bezpośredniego przetestowania.

Rękawice Rukka do kupienia na https://rukka-sklep.pl/pol_m_Rekawice-84845.html

Awaria opony – które rozwiązanie wybrać?

0

Nagłe pęknięcie opony to sytuacja, która zdarza się każdego dnia wielu kierowcom. Przyczyn może być wiele, lecz jedno jest pewne – musimy umieć poradzić sobie z tą awarią. Jedni decydują się na wożenie koła zapasowego, inni wolą oszczędzić sporo miejsca, wybierając zestaw naprawczy. Który wariant zatem wybrać?

Zestaw naprawczy

Znajduje się on coraz częściej na wyposażeniu samochodów. Jest on dosyć lekki, w porównaniu do koła zapasowego, ważącego średnio 15 kilogramów to dużo mniejszy ciężar dla naszego auta.

Jak każde rozwiązanie, posiada zalety oraz wady:

  • Zestaw naprawczy jest małych rozmiarów, dużą korzyścią jest brak konieczności podnoszenia samochodu, czy odkręcania śrub podczas awarii. Dzięki temu z wymianą koła poradzą sobie osoby drobne i niezbyt silne.
  • To rozwiązanie znacznie mniej „brudzące”, dzięki czemu ocalimy swój elegancki strój podczas naprawy koła.
  • Zestaw naprawczy nie pomoże nam w przypadku dużego uszkodzenia opony, może jedynie uszczelnić ogumienie.
  • Dziura nie powinna być większa niż 6 milimetrów, jeśli jest to dziura podłużna, zestaw naprawczy się nie przyda. Nie działa także zbyt dobrze przy niskich temperaturach.

Z czego składa się zestaw naprawczy?

Z pojemnika z pianką uszczelniającą oraz elektrycznego kompresora. Pianka rozprowadza się wewnątrz opony, dzięki czemu ją uszczelnia, na przykład po przebiciu jej gwoździem. Często pianka oraz kompresor występują jako urządzenie zintegrowane, dzięki czemu mamy tylko jeden wężyk, który podłączamy do wentyla.

Problem pojawia się przy wizycie w serwisie, ponieważ oponę oraz felgę trzeba oczyścić z pianki. Wielu wulkanizatorów nie podejmuje się tego zadania twierdząc, że jest to zbyt czasochłonne.

Jak korzystać z zestawu naprawczego?

W przypadku, gdy w naszej oponie coś utkwiło nie wyciągajmy tego od razu. Odkręćmy wentyl i podłączmy do niego rurkę wraz z uszczelniaczem. Z tyłu pojemnika powinna znajdować się nakrętka, musimy ją odkręcić i podłączy rurkę kompresora.

Kabel zasilający kompresora musimy podpiąć do gniazdka o mocy 12 V w naszym samochodzie, po włączeniu urządzenia należy poczekać około 6 minut, aż opona zostanie napompowana do właściwego ciśnienia. W tym samym czasie zostanie również wtłoczona do opony pianka.

Zestaw naprawczy to szybsze i łatwiejsze rozwiązanie, polecane szczególnie przy jeździe w mieście. Należy je również traktować jako chwilowe, na czas dojazdu do serwisu. Można przejechać około 50 kilometrów, lepiej jednak nie ryzykować i jak najszybciej udać się do wulkanizatora. Cena takiego zestawu to około 150 złotych.

Koło zapasowe

Jest to tradycyjne rozwiązanie przy wyposażeniu samochodu. Powinna być na nim zamontowana taka sama opona, na jakich porusza się samochód. Dzięki temu mamy dodatkowe koło, które w razie konieczności ratuje naszą sytuację oraz chroni przed kolejnym wydatkiem.

W takim przypadku koło zapasowe traktujemy jako nową oponę i normalnie użytkujemy, możemy na niej przejechać wiele kilometrów. Musimy jednak pamiętać, że nieużywane wcześniej koło zapasowe też należy wymienić. Po kilku, kilkunastu latach ono wciąż będzie wyglądało jak „nówka”. Jednak starzejąca się guma traci swoje właściwości, staje się twarda, może pękać i przepuszczać powietrze. Mając stare koło zapasowe ryzykujemy, że w chwili awarii na drodze zostaniemy kompletnie bez koła i będziemy musieli dzwonić po lawetę.

Teoretycznie opona nie posiada daty ważności, sklepy i zakłady wulkanizacyjne mogą sprzedać nam 3-letnie opony z pełną, 2-letnią gwarancją. Niektóre z nich posiadają niezmienne właściwości gumy przez około 5 lat, co wydaje się bezpiecznym oraz ekonomicznym rozwiązaniem.

Jeśli musimy zaopatrzyć się w koło zapasowe, należy wybrać dobrego producenta i nie oszczędzać na jakości, a także zwrócić uwagę na datę produkcji, by była jak najbardziej aktualna. Cena zależna jest od marki, średnio jest to wydatek rzędu 250 złotych.

www.moto.info.pl

A może dojazdówka?

Zastanawiając się którą z powyższych opcji należałoby wybrać warto rozpatrzyć jeszcze tę dodatkową, jaką jest opona dojazdowa. Dlaczego? Ponieważ wydaje się być skuteczniejszym rozwiązaniem, niż zestaw naprawczy, a tańszym i mniej gabarytowym niż koło zapasowe.

Dojazdówka jest mała i wąska, przez co zajmuje o wiele mniej miejsca niż koło zapasowe, ma też mniejszą masę, przez co mniej obciąża nasz samochód. Jest także o wiele tańsza – kosztuje około 100 złotych.

Wiadomo, że jest to wciąż rozwiązanie tymczasowe i po znalezieniu się w serwisie należy wymienić dojazdówkę na nową oponę. Musimy również zwrócić uwagę na ważną informację: najczęściej takie opony posiadają limit prędkości, który wynosi około 80 km/h. Jeśli będziemy jechać szybciej mogą pogorszyć się parametry trakcyjne samochodu, a droga hamowania znacznie się wydłuży.

Opona ta wygląda na słabszą, w rzeczywistości jednak niewiele różni się od tradycyjnej. Powstała ze specjalnej gumy, która jest przyczepna, lecz szybko się ściera. Po wielu pomiarach stwierdzono, iż skręcanie oraz hamowanie na oponie dojazdowej odbywa się bez większych problemów.

WARTO PRZECZYTAĆ

Długa podróż motocyklem – co ze sobą zabrać?

Jeżeli planujesz dłuższą wycieczkę motocyklem, przygotuj się do niej odpowiednio wcześniej. Pokonanie większego dystansu niż zwykle może być wyzwaniem, jeśli nie posiadasz stosownego wyposażenia....